• facebook
 • rss
 • Z siostrami fajnie jest!

  Katarzyna Buganik

  dodane 09.07.2016 10:56

  Gdyby nie półkolonie, wiele z nich spędziłoby pewnie wakacje w domu. Dzięki zaangażowaniu Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa i ludzi dobrej woli, dzieci mają zapewniony atrakcyjny wypoczynek.

  W półkoloniach zorganizowanych przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu, od 6 do 20 lipca, uczestniczy kilkanaścioro dzieci. Najmłodsi codziennie mają zapewnione inne atrakcje. Oprócz zajęć w świetlicy, dzieci biorą udział m.in. w wycieczkach na basen i do sali zabaw, zwiedzają zabytki miasta i pod opieką sióstr mogą się bezpiecznie bawić i cieszyć wakacjami.

  - Półkolonie odbywają się u nas co roku. To czas, kiedy organizujemy czas dzieciom, które nie wyjechały na wakacje. Najmłodsi uczą się bycia razem i poznają cenne wartości, jak na przykład wzajemna uprzejmość, równość, radosna, kulturalna zabawa bez przemocy i przezwisk - wyjaśnia siostra Anna Kaczmarek, odpowiedzialna za prowadzenie świetlicy i jadłodajni.

  - Nasze spotkania zawsze rozpoczynamy od modlitwy. Nasi podopieczni, oprócz ciekawych zajęć w świetlicy, gier i zabaw sportowych, mają zapewnione posiłki m.in. drugie śniadanie, obiad i deser. Dzięki prywatnym sponsorom - ludziom dobrej woli, możemy również zorganizować najmłodszym wycieczki m.in. na basen, do kina, Parku Krasnala czy sali zabaw - dodaje s. Anna.

  Z wakacyjnych zajęć bardzo zadowoleni są ich uczestnicy.

  - Na półkoloniach jest fajnie. Mamy dużo zabaw, jak Lisek, Ciuciubabka czy Kolory. Poznałam tu też nowych kolegów i koleżanki - mówi Ola Chęcińska.

  - Bardzo mi się podobają zajęcia u sióstr. Tutaj jest dużo radości i ciekawych wycieczek - dodaje Kuba Salamon.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół