• facebook
 • rss
 • Kolonia z Panem Bogiem

  kk

  dodane 12.07.2016 10:03

  "Nie ma czasu na nudę" - tak o kolonii Caritas mówi dwunastoletnia Kasia.

  Trwają wakacje z diecezjalną Caritas. Dziś kończy się drugi turnus, który odbył się od 1 do 12 lipca w Międzyzdrojach. W wzięło w nim udział 70 dzieci i młodzieży z całej diecezji.

  Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, a najstarszy 15. - Mieliśmy dużo wycieczek. Byliśmy m.in. w oceanarium, planetarium, muzeum rybołówstwa, gabinecie figur woskowych. Codziennie było jakieś wyjście - wyjaśnia kierownik Alicja Sztul.

  W trakcie kolonie realizowany był program ułożony na podstawie bajki „Kraina lodu”. - Mamy spotkania w grupach w trakcie których rozmawiamy na różne tematy. Chcemy, aby dzieci odkrywały konkretne wartości. Chociażby jednego dnia rozmawialiśmy o szacunku do drugiego człowieka - tłumaczy kierownik.

  Jednym z wychowawców na kolonii była Helena Bakusiewicz z Nowej Soli.

  - Jestem tutaj, ponieważ uwielbiam pracę z dziećmi. To daje mi wielką satysfakcję i po prostu umacnia mnie. Praca z dziećmi dodaje energii - wyjaśnia pani Helena.

  Na koloniach Caritas jest zawsze ksiądz i kleryk. Na pierwszym turnusie o sprawy duchowe troszczył się neoprezbiter ks. Piotr Cupiał oraz paradyski alumn kl. Dawid Lewandowski.

  - Caritas to miłość, miłość do Pana Boga, która wyraża się w miłości do drugiego człowieka, dlatego uczestniczymy tutaj w Mszy św., podczas których są krótkie homilie. Poza tym każdy dzień rozpoczynamy i kończymy modlitwą - wyjaśnia ks. Piotr.

  - Wszystkie grupy miały z nami osobne spotkania, gdzie mogliśmy porozmawiać o modlitwie i liturgii. Był tez czas na naukę kilku piosenek religijnych, a także możliwość zadawania różnych pytań - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół