• facebook
 • rss
 • Rozpoczął się Przystanek Jezus

  kk

  dodane 12.07.2016 10:32

  Wyszli na pole woodstockowe, aby opowiadać innym o swoim spotkaniu z Chrystusem.

  W Kostrzynie nad Odrą ruszyła XVII edycja Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna - Przystanek Jezus.  W tym roku w nieco zmienionej formie z uwagi na organizację ŚDM w Krakowie, ale na pewno nie zabraknie ewangelizatorów na polu woodstockowym.

  Przystanek Jezus odbędzie się, ale w nieco zmienionej formule.

  - Podczas wakacji nie ma wydarzenia, które byłoby ważniejsze od Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dlatego w tym roku wszystkie siły kierujemy na ŚDM. To jest kluczowa sprawa, dlatego też Przystanek Jezus odbywa się w nieco skróconej wersji - wyjaśnia ks. Artur Godnarski, odpowiedzialny za PJ.

  - W tym roku Przystanek nie potrwa tydzień, ale cztery dni, od 12 do 16 lipca. Nie będzie rekolekcji przed rozpoczęciem, ani bazy przy kościele. Po prostu będziemy mieszkać w namiotach na polu woodstockowym, jak normalni goście festiwalu - dodaje.

  Organizatorzy PJ nie chcą zostawić Przystanku Woodstock bez opieki duszpasterskiej. Na polu woodstockowym ewangelizować będzie 100 osób.

  - Chcemy, żeby młodzi chrześcijanie byli z młodymi ludźmi, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi do Chrystusa. Oni na pewno nie wybaczyliby nam, gdybyśmy pojechali tylko do Krakowa, a ich zostawili samym sobie - podkreśla ks. Godnarski.

  Miejscem spotkania ewangelizatorów będzie tradycyjnie duży biały krzyż, przy którym będzie codziennie Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Apel Jasnogórski.

  Przystanek Jezus. Potrwa do soboty 16 lipca i zakończy się wspólną modlitwą przy białym krzyżu.

  Warto dodać, że ewangelizatorzy z całego świata zaangażowali się Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji.

  - To dzieło ewangelizacyjne w ramach ŚDM w Krakowie i jest podejmowane po raz pierwszy w historii. Z 27 krajów zgłosiło się 1500 ewangelizatorów. 400 z nich to przedstawiciele innych państw, a pozostali to Polacy - tłumaczy ks. Godnarski.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • JAWA25
   12.07.2016 12:02
   zdawać by się mogło, że zakazane jest używanie Imienia Bożego nadaremno
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół