• facebook
 • rss
 • Co nowego w tym roku?

  Katarzyna Buganik Katarzyna Buganik

  dodane 24.08.2016 14:29

  Jak będzie wyglądało przygotowanie do Pierwszej Komunii św.? Jaką ofertę metodyczną dla nauczycieli religii przygotowano w tym roku? Na te i wiele innych pytań odpowiadano podczas spotkania z katechetami.

  „Modele nauczania religii w europejskich szkołach” - to hasło tegorocznych Rejonowych Dni Katechetycznych, które odbyły się w Gorzowie Wlkp. (22 sierpnia), Zielonej Górze (23 sierpnia) i Głogowie (24 sierpnia).

  Każde ze spotkań rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

  Po Mszy św. nauczyciele religii m.in. wysłuchali ogłoszeń kuratora oświaty i wykładu, pt. „Modele nauczania religii w europejskich szkołach”, ks. prof. dr hab. Radosława Chałupniaka, wykładowcy katechetyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz redaktora naczelnego „Katechety”.

  Dla katechetów przygotowano również nową ofertę metodyczną i zaplanowano rekolekcje oraz konferencje formacyjne w poszczególnych dekanatach.

  Przed nauczycielami religii, po rocznej przerwie, również przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

  - W tym roku zmienia się system szkolno oświatowy w Polsce, związany m.in. z wygaszaniem gimnazjów i powstawaniem ośmioletniej szkoły podstawowej czy pięcioletniego technikum. To wszystko dotyczy również katechetów, którzy będą musieli odnaleźć się w nowej sytuacji. Poza tym chcemy w diecezji mocno uaktywnić katechezę parafialną i zaangażować w to dzieło teologów świeckich, katechetów i stowarzyszenia oraz grupy, które mogłyby dzielić się wiarą z innymi. Rozpoczniemy od katechez inicjacyjnych czyli przygotowujących do sakramentów Chrztu św., Komunii św. i Bierzmowania - zapowiada ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

  - Po raz pierwszy dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Przygotowane zostały nowe pomoce duszpasterskie, książeczki do nabożeństwa oraz Mały Katechizm „Uczę się Małego Katechizmu z mamą i tatą”, aby dziecko poznawało prawdy katechizmowe razem z rodzicami - informuje dyrektor WNK.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół