• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka Mężczyzn

  dodane 17.09.2016 23:53

  "Wszystkie najtrudniejsze okoliczności życia. To jest nasz kapitał, który potrzebujemy zainwestować w służbę Ewangelii" – mówił ks. Tomasz Gierasimczyk.

  W tym roku słowami przewodnimi pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Listu do Rzymian: „Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża”.

  Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech, modlitewny przemarsz z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski do sanktuarium w Międzyrzeczu, a także świadectwa, wykład, dyskusja i na koniec Eucharystia – to skrócie program Pielgrzymki Mężczyzn, która odbyła się 17 września.

  Gościem specjalnym będzie Wojciech Nowicki z Chrześcijańskiej Edukacji Finansowej CROWN, który wygłosił konferencję: „Męskie zmagania z finansami”. – Jeżeli masz dość zmagania się z finansami i chcesz żyć w wolności, jak Naród Wybrany w Ziemi Obiecanej, to uznaj Boga właścicielem tego, co posiadasz i tego, co ci brakuje oraz sam weź odpowiedzialność wiernego zarządcy za stan tego, co posiadasz – mówił Wojciech Nowicki.

  Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Rogeńskiego, kustosza sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. – Wszystko, co mamy, jest Bożym darem, łaską: i życie, i powołanie do chrześcijańskiej wiary, i nasz krzyż, czyli wszystkie najtrudniejsze okoliczności życia. To jest nasz kapitał, który potrzebujemy zainwestować w służbę Ewangelii – mówił ks. Tomasz Gierasimczyk z kurii biskupiej.

  A co na to wszystko uczestnicy pielgrzymki? – To był dobry czas. Faceci są w Kościele, naprawdę mocno się modlą i nie wstydzą się tego. Tego dziś doświadczyłem po raz kolejny na jutrzni i w trakcie Mszy św. – podkreśla Piotr Chojnacki. – Naszym priorytetem jest Bóg i to jest piękne. Na pewno nam mężczyznom potrzeba takiego zatrzymania jak dziś, żeby z mocą wyznać: „Wierzę!”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół