• facebook
 • rss
 • Teraz pomagamy Tajlandii!

  Katarzyna Buganik Katarzyna Buganik

  dodane 08.10.2016 15:43

  Przejście przez Bramę Miłosierdzia, Msza św. w intencji dzieł misyjnych, wypuszczenie różańca z balonów, grill, modlitwa różańcowa na grodowieckiej kalwarii oraz przejażdżki konne, animacje i zabawy - tak dzieci i ich opiekunowie spędzili Rejonowe Spotkanie Kół Misyjnych, które odbyło się 8 października w Grodowcu.

  Spotkanie było bezpośrednim przygotowaniem do nadchodzącego Tygodnia Misyjnego oraz okazją do modlitwy i integracji grup misyjnych.

  - Spotykamy się dziś na wspólnej modlitwie w intencji misji i misjonarzy. Mamy w tym roku wspierać dzieci z Tajlandii i naszym hasłem są słowa: „Chcemy iść i głosić Ewangelię”. Na początku października chcemy też uczcić Matkę Bożą Różańcową i dlatego wypuściliśmy w niebo różaniec misyjny z balonów - mówi s. Celina Torończak, opiekunka ognisk misyjnych w Kwielicach i Grębocicach.

  W spotkaniu wzięły udział koła i ogniska misyjne z Kwielic, Kotli, Grębocic, Jaczowa i Osowej Sieni, które w ciągu roku działają na rzecz misji, podejmując różne akcje, ale także współpracują ze sobą i co roku przyjeżdżają do Grodowca na spotkanie swoich wspólnot.

  - Pomagamy innym poprzez różne akcje. Teraz zbieramy szczotki dla dzieci z Afryki. Niedługo będziemy też w ramach koła misyjnego zbierać znicze na Kresy. Ta pomoc innym to dla nas duża radość. W tym roku pomagamy dzieciom z Tajlandii i już sprzedawaliśmy m.in. różańce, by zebrać dla nich pieniądze. Takie spotkanie jak dziś pozwala poznać dzieci z innych grup i dowiedzieć się, jak jeszcze można działać, jakie pomysły czy akcje, które one robią, my też możemy podjąć w swoich grupach - tłumaczą Małgosia Richter i Julia Urbańczyk z Kotli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół