• facebook
 • rss
 • Adwentowy Wieczór Młodych

  Krzysztof Król

  dodane 03.12.2016 21:49

  Przyjechali spędzić wieczór u Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, aby pomodlić się i wyciszyć. Młodzież przygotowuje się do Bożego Narodzenia.

  Była Msza św., grill, katecheza: „Zaufać Bogu jak Maryja”, a na koniec adoracja Najświętszego Sakramentu z muzycznym uwielbieniem – to w największym skrócie program Adwentowego Wieczoru Młodych w Grodowcu k. Głogowa.

  Wszystko po to, aby lepiej przygotować się do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. – Zależało nam, aby młodzież miała okazję wyrwać się z komercyjnego przeżywania Adwentu i zaczerpnęła „czegoś” dla ducha – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

  Pomysł wziął się z doświadczenia modlitwy podczas Światowych Dni Młodzieży. – Czuwanie, modlitwa, adoracja na Campus Misericordiae były piękne i wielu młodych ludzi głęboko przeżyło ten czas. Stąd propozycja, żeby chociaż w jakimś małym stopniu kontynuować tamto doświadczenie, stworzyć młodzieży możliwość spotykania Pana Jezusa na modlitwie we wspólnocie z innymi młodymi – podkreśla ks. Malec.

  Każdy, kto przyjechał, nie żałował. – Przyjechałem pomodlić się i wyciszyć w Adwencie – wyjaśnia Jakub Kowalski z Przemkowa. – Jesteśmy tutaj, aby zbliżyć się do Pana Boga – tłumaczy Julia Juzwek ze Szprotawy.

  Za muzyczną oprawę odpowiadał zespół ewangelizacyjny Full of Grace. Jego członkowie zachęcają do dobrego wykorzystania czasu adwentowego, który nam pozostał. – Trzeba się zatrzymać w tym zabieganiu bo świat pędzi. Po prostu uklęknąć, otworzyć Pismo Święte i spojrzeć w stronę Pana Jezusa – wyjaśnia Martyna Wojciechowska.

  Drugie czuwanie, w tym samym czasie, dla młodzieży z północnej części diecezji, odbyło się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół