• facebook
 • rss
 • Biskup też wypełnił torbę

  Krzysztof Król

  dodane 05.12.2016 21:00

  Trwa akcja "Torba Charytatywna Caritas". Tym razem pomoc trafi na Ukrainę. Dołączysz się? Czasu coraz mniej!

  Akcję w ubiegłym roku spotkała się ze sporym odzewem. Pomysł jest prosty: wystarczy wypełnić specjalną torbę żywnością i środkami czystości. To wszystko zostanie przekazane dla najbardziej potrzebujących. 

  - W zeszłym roku razem zbieraliśmy na ubogie rodziny z terenu naszej diecezji. W tym roku na prośbę Caritas na Ukrainie chcemy wspomóc ich podopiecznych. Oczywiście pomożemy też naszym podopiecznym ze środków własnych - wyjaśnia Leszek Masklak, koordynator akcji.

  Torbę charytatywną z pracownikami kurii biskupiej przygotował już bp Tadeusz Lityński. - Serdecznie zachęcam diecezjan do włączenia się w akcję pomocy osobom potrzebującym na Ukrainie - powiedział biskup.

  Oto historia jednej z rodzin do której trafi pomoc: „Rodzina Lużencowych mieszka ok. 12 km od Obuchowa. Jest to rodzina wielodzietna - mają 8 dzieci. Żyją bardzo biednie, rodzice mają problem, aby znaleźć stałą pracę. Mieszkają w małym, jeszcze niewykończonym domku. Na ścianach wewnątrz nie ma tynku. Mimo swej biedy są to bardzo dobrzy ludzie. Chłopcy są ministrantami. Często z braku pieniędzy na bilet, do kościoła idą pieszo. Rodzina ledwo wiąże koniec z końcem, ale mimo trudności życiowych nie poddają się."

  Specjalne torby można odbierać w siedzibie Caritas w Zielonej Górze przy ul. Bema 32-34 oraz w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Towarowej 6a. Zakupione dary należy przynieść przed 15 grudnia. Ponieważ tego dnia pojadą na Ukrainę.

  Kontakt w sprawie akcji: tel. 600 990 377.

  Torba Charytatywna Caritas 2016
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Torba Charytatywna Caritas
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół