• facebook
 • rss
 • Pięciu nowych akolitów w paradyskim seminarium

  Krzysztof Król

  dodane 09.12.2016 10:49

  - Dzisiejszy dzień utwierdził mnie w powołaniu - podkreśla kl. Wojciech Przyborowski.

  Tradycyjnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, klerycy paradyskiego seminarium otrzymali posługę akolitatu. Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha.

  Nowi akolici to: Aleksander Gostyński z parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie, Jarosław Łapucha z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, Wojciech Przyborowski - z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach (diec. Świdnicka), Sebastian Pytlik z parafii pw. św. Stanisława Bp. i Męczennika we Wschowie oraz Rafał Zbrożek z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

  - Wierzę, że posługa dzisiaj przyjęta, napełnia mnie szczególną łaską. Kościół zaufał mi w tym szczególnym wybraniu. Dzisiaj mogłem dzielić się radością z ludźmi dla mnie bliskimi, którymi wiele zawdzięczam, i przy którym wzrastałem w wierze. Dzisiejszy dzień utwierdził mnie w powołaniu. W drodze, którą wybrałem - podkreśla kl. Wojciech Przyborowski i kontynuuje:

  - Akolitat jest dla mnie konsekwencją powołania, które realizuje się w moim życiu. Myślę, że w tym momencie muszę dbać szczególnie o relację osobową z Jezusem po to, by w posłudze szafarza nadzwyczajnego nie wpaść w automatyzm i rutynę. Trzymanie Najświętszych Postaci w dłoniach musi być z mojej strony zawsze świadome - dodaje.

  Każdy kleryk to inna historia powołania. - Moje powołanie nie było dla mnie zawsze oczywiste. Szczególnie odkrywałem je w trudnościach i przeciwnościach jakie napotykałem w różnych sytuacjach życia - podkreśla kl. Wojciech.

  - Pod wpływem okoliczności po ludzku bez wyjścia, spostrzegłem, że oddając wszystko Bogu kompletnie zmienia się perspektywa. Wszystko nabiera sensu i kolorytu. Następstwem opowiedzenia się za Bogiem było coraz poważniejsze traktowanie myśli dotyczących powołania do kapłaństwa - dodaje.

  Akolita jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. i może jej udzielać wiernym w czasie Eucharystii. Może również zanosić Ciało Pana Jezusa chorym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół