• facebook
 • rss
 • To był dobry rok

  Krzysztof Król

  dodane 09.12.2016 17:11

  Na co dzień zajmują się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego. Za nami Barbórka w Winnym Grodzie. Górnicy jak co roku nie zapomnieli o modlitwie!

  W Zielonej Górze świętowali górnicy wydobywający na co dzień ropę i gaz. Eucharystię w intencji żyjących i zmarłych pracowników oraz ich rodzin odprawił 9 grudnia bp Tadeusz Lityński.

  Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem Ignacego Łukasiewicza przed siedzibą oddziału PGNiG przy ul. Boh. Westerplatte. Później była Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, a na koniec akademia barbórkowa w Teatrze Lubuskim.

  W słowie pasterza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do górników nie zabrakło odniesień do św. Barbary.

  - Trzeba nam żyć na co dzień jak żyła św. Barbara! Trzeba Chrystusa uznać za największy skarb! Trzeba o Niego tak walczyć, jak trudzicie się Waszą codzienną pracą. Zapewniam Was Bracia i Siostry, że z Nim pracuje się o wiele efektywniej, bo On nie utrudnia współpracy, ale ją błogosławi i wspomaga! - podkreślił w homilii bp Tadeusz Lityński.

  - Wiem, że odwagi Wam nie brakuje! Wiem, że kochacie trudną pracę! Dlatego jestem przekonany, że wspomożecie Waszą Patronkę pogłębionym adwentowo świadectwem życia. Szczęść Wam Boże! - mówił pasterz diecezji na zakończenie.

  A jaki to był rok dla górników? - To był dla nas dobry rok, jeśli chodzi wydobycie. Wydobyliśmy ok. 3,5 mld metrów sześciennych zaazotowanego gazu i ponad 700 tys. ton ropy. Chodzi o teren kilku województw, za które odpowiada oddział w Zielonej Górze, czyli od Pomorza do Dolnego Śląska - wyjaśnia Krzysztof Potera, dyrektor oddziału w Zielonej Górze.

  - Nowe wyzwania to kolejne odkrycia i poszukiwania ropy i gazu - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół