• facebook
 • rss
 • Jestem w szoku

  Krzysztof Król

  dodane 16.12.2016 08:37

  Akcja "Torba Charytatywna Caritas" zakończona! I to jak! Do ponad pół tysiąca rodzin i bezdomnych z Ukrainy trafią dary ofiarowane przez naszych diecezjan.

  W tym roku Caritas pomaga nie tylko najuboższym rodzinom z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ale także ukraińskim. – Przed chwila widziałem te wszystkie dary i jestem w szoku bo tego jest tak dużo! Spodziewałem się, że będzie wiele, ale nie aż tyle – mówił zaraz po przyjeździe brat Sebastian Jankowski z Caritas Spes na Ukrainie.

  Przypomnijmy chodzi o akcję „Torba Charytatywna Caritas”. – To akcja, która próbujemy rozpowszechnić w całej diecezji. W tamtym roku był 200 toreb, a w tym tysiąc. Odzew na apel pomocy Ukrainie doświadczającej wojny jest niesamowity. W torbach jest wszystko to, co się przyda na święta i do codziennego życia – podkreśla ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Biskup, prezydent, urzędnicy, przedsiębiorcy, dziennikarze, uczniowie i wiele, wiele ludzi postanowiło w tym roku zrobić Torbę Charytatywną Caritas. – Wszystkie torby które wydaliśmy wróciły do nas. Żywność, środki czystości, chemia gospodarcza, pieluchy dla dorosłych i dzieci, opatrunki, maści na odmrożenia, ubrania, buty, a nawet maskotki – wylicza koordynator akcji Leszek Masklak z Caritas.

  – Warto dodać, że oczywiście wesprzemy także potrzebujących z naszej diecezji, którym będziemy pomagać z własnych zasobów – dodaje.

  Duży tekst o akcji i działalności brata Sebastiana mającego swoje korzenie w Krośnie Odrzańskim w świątecznym wydaniu „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół