• facebook
 • rss
 • Opłatek z domownikami

  Krzysztof Król

  dodane 20.12.2016 20:54

  Ponad 120 osób wzięło udział w wigilii dla osób bezdomnych, samotnych, opuszczonych, którą Caritas zorganizowała w Zielonej Górze.

  Świąteczne spotkanie zorganizowane przez diecezjalną Caritas odbyło się 20 grudnia w parafii pw. Ducha Świętego. Zanim wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej wieczerzy, spotkali się na Mszy św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta.

  - Bóg przychodzi przez nas do innych ludzi, kiedy pozwalamy, żeby Bóg okazał tym ludziom miłość. Święta Bożego Narodzenia są okazją do tego, aby Jezus narodził się w duszach wielu ludzi biednych, bezdomnych, starszych, samotnych, niedołężnych - mówił bp Regmunt.

  Na wigilii nie zabrakło życzeń, kolęd i prezentów. - Wigilia i Boże Narodzenie to czas rodzinnego zasiadania przy stole z domownikami i osobami z którymi żyjemy na co dzień. My Caritas z tymi ludźmi, którzy tu dzisiaj przyszli żyjemy na co dzień. Oni korzystają z naszej stołówki i magazynu. Chcemy wspólnie usiąść do wigilijnego stołu i ucieszyć się obecnością przychodzącego Chrystusa, którego każdy z nas potrzebuje - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Na co dzień z pomocy Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. św. Urbana I w Zielonej Górze korzysta pan Mirosław. - Jestem bardzo zadowolony z pomocy Caritas. Cieszę się też, że możemy się spotkać w większym gronie, porozmawiać i pośpiewać kolędy - wyjaśnia zielonogórzanin.

  W organizacji wigilii pomogło kilkunastu wolontariuszy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół