• facebook
 • rss
 • Abyśmy byli jedno

  Krzysztof Król

  dodane 13.01.2017 17:34

  Zbliża się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszej diecezji zaplanowano kilka nabożeństw ekumenicznych. Wezmą w nich udział duchowni i wierni różnych Kościołów chrześcijańskich.

  Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan obchodzony jest w Polsce i w wielu innych krajach co roku od 18 do 25 stycznia.

  W tym roku przebiega pod hasłem „Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas” nawiązującym do fragmentu z 2. Listu św. Pawła do Koryntian (5, 14-120).

  -Materiały duszpasterskie stanowiące pomoc do jego przeżywania czyli czytania biblijne i teksty modlitw, akcentują tym razem dwie sprawy: prawdę o usprawiedliwieniu przez łaskę oraz ból spowodowany przez podziały Kościoła -wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

  - Oba te zagadnienia nawiązują do obchodzonego w tym roku 500-lecia Reformacji protestanckiej. Materiały przygotowali chrześcijanie z Niemiec, a ich polską wersję opracowały wspólnie Polska Rada Ekumeniczna i Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski - dodaje.

  Po co w ogóle Tydzień Ekumeniczny? - Jako chrześcijanie realizujemy nakaz naszego Pana Jezus Chrystusa, który powiedział, abyśmy byli jedno. Jest czymś niewłaściwym, że tej jedności nie ma, dlatego jej szukamy. Raz do roku jest taki tydzień w którym chcemy w sposób szczególny realizować to wezwanie naszego Pana - wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, referent ds. ekumenizmu w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Obchody Tygodnia Ekumenicznego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozpoczną się w gorzowskiej katedrze. Wspólnej modlitwie 18 stycznia o godz. 18.30 będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a kazanie w trakcie nabożeństwa wygłosi duchowny luterański - bp Mirosław Wola.

  Nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się także 20 stycznia o godz. 17.30 w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Przewodniczyć mu będzie ks. Grzegorz Chojnacki, a kazanie wygłosi duchowny luterański - ks. Dariusz Lik.

  Tydzień Ekumeniczny zakończy się zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego o godz. 18.30. Modlitwie przewodniczyć będzie Stefan Regmunt, tu także kazanie wygłosi ks. Dariusz Lik.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół