• facebook
 • rss
 • Zimą do Jutrzenki Nadziei

  Krzysztof Król

  dodane 14.01.2017 21:48

  Pielgrzymka zimą? Czemu nie! Dla górników i hutników mrozy jednak niestraszne. Do Jutrzenki Nadziei pielgrzymowało ponad 150 osób.

  Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca odbyła się po raz pierwszy. – Co ciekawe, pomysł na pielgrzymkę zrodził się wśród braci górników i tak zaczęliśmy działać – wyjaśnia ks. Piotr Matus, proboszcz z Jaczowa.

  Celem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei. – Jedna grupa wychodzi z Jaczowa, a druga wyjeżdża z Lubina i dojeżdża do Żelaznego Mostu, aby stamtąd pójść już na piechotę. Każda grupa ma do przejścia 15 km. Wszyscy spotkamy się w Grodowcu na Mszy św., a później będzie wspólny posiłek i śpiew kolęd – tłumaczy proboszcz.

  – Zorganizować pielgrzymkę postanowiliśmy po śmierci naszych kolegów z pracy. Dziś będziemy modlić się w intencji zmarłych w ubiegłym roku górników i hutników z Zagłębia Miedziowego. Łącznie to było 19 osób – tłumaczy Tomasz Kasprów, jeden z organizatorów, którzy zapewnia, że to nie ostatnia pielgrzymka.

  – Już planujemy drugą. Nawet jest data! To będzie 13 stycznia 2018 roku – uśmiecha się.

  Mróz dla nikogo nie był straszny, a wręcz zachęcał do pielgrzymowania. A poszły całe rodziny. – To takie ekstremalne, takie inne. Po prostu chcieliśmy spróbować – uśmiecha się Dorota Jędruszczak, której mąż pracuje 24 lata pod ziemią w kopalni.

  – Praca w kopalni jest bardzo niebezpieczna. Oczywiście trochę się do tego się przyzwyczaiłam, ale zawsze jest stres – dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół