• facebook
 • rss
 • Tydzień jedności rozpoczęty

  Krzysztof Król

  dodane 18.01.2017 23:36

  Duchowni i wierni różnych Kościołów chrześcijańskich z Polski i Niemiec spotkali się na wspólnej modlitwie w gorzowskiej katedrze.

  „Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas” – to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  W naszej diecezji obchody Tygodnia Ekumenicznego rozpoczęły się w gorzowskiej katedrze. Wspólnej modlitwie 18 stycznia przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który mówił na wstępie: – Święty Paweł przypomina nam, że Bóg pojednał nas przez Jezusa Chrystusa i że miłość Chrystusa przynagla nas, abyśmy stali się sługami pojednania. Razem uwielbiajmy i wychwalajmy Boga w jedności Ducha Świętego!

  Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił duchowny luterański – bp Mirosław Wola. – Zbliżyliśmy się do siebie przez wspólną służbę naszym bliźnim często w sytuacjach cierpienia i prześladowania. Przez dialog i wspólne świadectwo nie jesteśmy już sobie obcy, przeciwnie nauczyliśmy się, że to co nas łączy jest większe, niż to co nas dzieli – mówił kaznodzieja.

  – Wydaje się, że dziś nadszedł czas próby. Świat puka do naszych drzwi bo ten świat to przeładowane łodzie uchodźców tonące u słonecznych kurortów Grecji, Hiszpanii czy Włoch. Zakłócające nam słoneczne wakacje i zmuszające do refleksji, która przychodzi nam niechętnie bo oznacza wzięcie na siebie odpowiedzialności za bliźniego oraz być może konieczność podzielenia się w jakimś ułamku tym co mamy. Na ten fakt ciągle zwraca uwagę papież Franciszek w swoich wystąpieniach – dodał.

  Podzielenie podczas nabożeństwa symbolizował mur, który później zburzono i ułożono w kształcie krzyża.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • śwjacenty
   19.01.2017 15:05
   Po tygodniu jedności rok rozdarcia. Ci, którzy ze względu na inne wyznanie kwestionują bycie chrześcijaninem i przynależność do Kościoła rozdzierają Ciało Chrystusa.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół