• facebook
 • rss
 • Graj i módl się

  dodane 23.02.2017 00:00

  O. Łukasz Bujak o pomyśle na wielbienie Boga.

  Krzysztof Król: Od 24 do 26 marca organizujecie warsztaty muzyczne „Play & Pray”. Co to takiego?

  O. Łukasz Bujak: Warsztaty poprowadzi Zespół Play&Pray z Krakowa, muzycznie odpowiedzialny za kapucyńskie Spotkania Młodych w Wołczynie. Miałem już okazję z nimi współpracować na poprzedniej placówce w Krośnie na Podkarpaciu. Jest to przede wszystkim muzyka wielbienia.

  Skąd pomysł na warsztaty?

  Chciałbym poruszyć społeczność nowosolską, choć ona oczywiście muzycznie jest już dość dobrze poruszona, bo są w mieście dwie orkiestry, w parafii pw. św. Józefa i w „elektryku”. Ale to jest coś innego i przy całej różnorodności tego, co dzieje się w naszej parafii, tego jeszcze nie było. Oczywiście jest też praktyczny cel. Osoby, które angażują się muzycznie albo dopiero chcą się zaangażować w naszej czy innej parafii, będą mogły nauczyć się czegoś konkretnego, a potem przekazać to innym. To jest ważne, żeby spotykać się z ludźmi, którzy dzielą się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale też swoją osobowością i przeżyciami. A będzie działo się naprawdę sporo. Będą nie tylko zajęcia z emisji głosu i sekcja wokalna, ale też gitarowa, basowa, klawiszowa, a nawet perkusyjna.

  Dlaczego warto przyjść?

  Aby się ubogacić! Pan Bóg dał nam talenty i nie można ich zakopywać. Czasem potrzebujemy je odkryć, a czasem bardziej się ośmielić. Wiele osób trochę śpiewa i gra, ale twierdzą, że nie nadają się do występów publicznych, a to jest bardzo często nieprawda. Warto przełamać swój strach i opory na chwałę Pana Boga i zbawienia innych ludzi. Chcemy inspirować i pokazywać ludziom, że mogą.

  Wielokrotnie powtarzamy słowa św. Augustyna: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, ale czy faktycznie coś w tym jest?

  Tak, chociażby dlatego, że kiedy człowiek śpiewa, bardziej się otwiera.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół