• facebook
 • rss
 • Przygotowania do EDK

  Krzysztof Król

  dodane 25.02.2017 18:18

  Trwają intensywne przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Regionalni liderzy wyznaczają trasy. Zobaczcie, kogo spotkaliśmy na drodze ze Świebodzina do Rokitna.

  W naszej diecezji będzie nie jedna, jak w ubiegłym roku, ale jedenaście tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To ok. 40 km do przebycia w nocy, samotności, ciszy i na własną odpowiedzialność.

  Pracowicie sobotę spędził Rafał Wojtkiewicz, który jest liderem EDK w naszej diecezji, a także na trasie z Rokitna do Świebodzina. – Dziś przejeżdżamy całą trasę, wyznaczymy ślad za pomocą GPS i nanosimy miejsca stacji drogi krzyżowej na docinku Świebodzin–Rokitno. Cała droga ma 44 km, wiedzie polami i lasami. To średnio trudna trasa. Jest też dużo trudniejsza – z Rokitna do Świebodzina. Pokonaliśmy ją już w zeszłym tygodniu. Przewiduje ona zejście do bunkra, pod ziemię, gdzie będzie jedna ze stacji. Po drodze będą też przejścia przez tereny podmokłe – wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz.

  W nocnej Drodze Krzyżowej chce wziąć udział Klaudia Kwiecińska ze Świebodzina. – Idę po raz pierwszy. Chcę zmierzyć się ze swoimi słabościami. Oczywiście, boję się, ale chcę pójść. W nocy, w ciszy i samotności chcę spotkać się z Panem Bogiem.

  W Świebodzinie EDK wyruszy 7 kwietnia o 21.00, a poprzedzi ją Msza św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Natomiast pątnicy z Rokitna do Świebodzina wyjdą po zakończeniu nabożeństwa Kalwarii Rokitniańskiej. Tutaj Msza św. rozpocznie się ok. 20.30, a po niej rozpocznie się EDK.

  EDK Świebodzin- Rokitno
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Więcej o pozostałych trasach już wkrótce na naszej stronie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół