• facebook
 • rss
 • Klerycka liga mistrzów

  Krzysztof Król

  dodane 07.03.2017 21:43

  Alumni paradyskiego seminarium są o krok od finału. Właśnie wygrali swój pierwszy mecz z klerykami z Krakowa.

  Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej. W początku trzeciej rundy rozgrywek paradyscy klerycy wybrali się do Krakowa, gdzie zwyciężyli 2:1.

  O zwycięstwo nie było jednak łatwo. Mecz był bardzo wyczerpujący, a walka trwała do ostatniej minuty. W pierwszej połowie przeważali klerycy z Grodu Kraka. – Koledzy z Krakowa przeważali taktycznie i pozycyjnie. Co prawda mieliśmy w pierwszej połowie kilka akcji, ale brakowało wykończenia. W drugiej połowie nasz kapitan Łukasz Balcar wprowadził zmiany na wagę zwycięstwa – wyjaśnia kl. Kondrad Jasiewicz.

  – Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed meczem u nas, ale oczywiście nie lekceważymy drużyny z Krakowa – dodał.

  W piłkarskich rozgrywkach nie brak analogii do formacji seminaryjnej. – W piłce nożnej ważna jest gra zespołowa, każdy jest niezbędną cząstką zespołu i ostateczny wynik jest zawsze owocem pracy zespołu. W taki sam sposób jest budowana wspólnota seminaryjna. Na boisku każdy musi patrzeć na wspólnotę i wspólnota na każdego. Podobne w przygotowaniu do kapłaństwa, ważna jest wspólnota, która ma nieść i budować każdego z osobna – zauważa ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny seminarium, który także zagrał w meczu.

  Rewanż pod koniec marca w Paradyżu. Jeśli nasi klerycy wygrają w dwumeczu, to awansują do finału, który odbędzie się w tym roku w Siedlcach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół