• facebook
 • rss
 • Ad maiorem Dei gloriam

  Krzysztof Król

  dodane 17.03.2017 22:47

  Słyszałeś "Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy"? Jeśli nie, będziesz mieć okazję w sobotni wieczór w Drezdenku.

  Rozpoczęły się II Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Cor unum et anima una” w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. To czas szlifowania warsztatu muzycznego, ale i umocnienia ducha.

  Ta edycja warsztatów skupiona jest wokół św. Józefa. – Wykonamy "Akatyst ku czci św. Józefa", który od niedawna jest wykonywany w Polsce. Tak się zdarzyło, że ten tekst kilka lat temu trafił w moje ręce, do Kalisza, gdzie wykonaliśmy go z grupą mężczyzn i nagraliśmy nawet płytę. To tekst z XIX w. autorstwa Piotra Kazańskiego, profesora Moskiewskiej Akademii Duchownej – wyjaśnia Jakub Tomalak, dla którego św. Józef to ważna postać. – Dzięki św. Józefowi uczę się obcowania z Bogiem, z drugim człowiekiem, funkcjonowania jak mężczyzna, jak przywódca duchowy mojej rodziny.

  Warsztaty w Drezdenku odbywają się po raz drugi. – Dlaczego to robimy? Jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: „Ad maiorem Dei gloriam” (Na większą chwałę Bożą). Żadna inna odpowiedź nie jest dobra – wyjaśnia Janusz Amrogowicz. – Zaraz po warsztatach, po tym całym zamieszaniu organizacyjnym, uznaliśmy, że nigdy więcej. Ale już po tygodniu pojawiły się myśli o kontynuacji, tym bardziej, że dochodziło do nas coraz więcej pozytywnych głosów od uczestników. Stwierdziliśmy, że warto i zaklepaliśmy termin u wszystkich czterech muzyków, bo na tym nam zależało.

  – To niesamowite przeżycie, nie tylko w sferze muzycznej, ale też duchowej. To warsztaty, a nie rekolekcje, ale człowiek wraca po tym czasie odmieniony – zapewnia Małgorzata Rawska z Zielonej Góry.

  Warsztaty prowadzą: Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Jakub Tomalak i Hubert Kowalski.

  Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy zostanie wykonany 18 marca o 19.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół