• facebook
 • rss
 • Nie jesteście sami

  Krzysztof Król

  dodane 08.04.2017 00:01

  - Jesteśmy u progu tej drogi zaproszeni do dzielenia się trudem życia i tej drogi z Jezusem - mówił bp Tadeusz Lityński do uczestników EDK.

  W tym roku pątnicy wyruszający z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, a było ich prawie 330, mieli do wyboru dwa kierunki. Część osób na cel wybrała sobie figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie, a inni Górę Świętej Anny k. Głogowa. Zanim jednak wyruszyli w drogę wszyscy spotkali się na Mszy św. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński.

  – Drodzy uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej decydując się na te drogę proszę, abyście wzbudzili sobie w sercu pragnienie, wewnętrzne nastawienie. Jakakolwiek nie byłaby to smutna czy radosna sprawa powierzcie ją Panu. Nie jesteście sami! Jesteśmy u progu tej drogi zaproszeni do dzielenia się trudem życia i tej drogi z Jezusem. Gdy będzie ciężko, a może wyraźnie trudno i powiecie sobie dość, to złóżcie ten ciężar w Boże ręce – mówił w homilii biskup.

  Pasterz diecezji zauważył, że EDK to wejście w przestrzeń życia z Jezusem. – A to daje nadzieję na zmianę, na pokrzepienie bo to Jezus powiedział: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – mówił bp Lityński.

  – Idąc za chwilę, podejmując wyzwanie w skupieniu, determinacji będziemy szli w kierunku przekraczania siebie. Dzisiaj może wiem kim jestem i wiele mógłbym powiedzieć o sobie, ale nie wiem teraz kim mogę się stać. Rozważanie tej drogi może mi w tym pomóc. Życiowy przełom to nie tylko słuchanie, ale to też zaangażowanie umysłu, woli, uczuć, siły mięśni, ale nade wszystko bliskości Jezusa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół