• facebook
 • rss
 • Niezwykły wizerunek Jezusa

  Krzysztof Król

  dodane 22.04.2017 22:53

  - Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia i godności człowieka - mówił bp Tadeusz Lityński w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.

  W żarskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego, 22 kwietnia, bp Tadeusz Lityński poświęcił mozaikę Jezusa Miłosiernego.

  We wstępie homilii bp Tadeusz Lityński przyznał, że jeszcze nigdy w historii swojego kapłaństwa nie święcił tak pięknego i tak wielkiego wizerunku Jezusa Miłosiernego. – To dla mnie wielkie przeżycie i dziękuję serdecznie księdzu proboszczowi za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu – mówił pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Ten wizerunek jest trwałym przypomnieniem Bożej obecności. – Chrześcijaninowi grozi niebezpieczeństwo amnezji, zapomnienia o Bogu, dawcy życia i miłości – przypomniał bp Lityński.

  – Bracia i Siostry, patrząc na obraz Jezusa Miłosiernego uświadamiamy sobie, że On – Jezus Miłosierny jest dziś z nami obecny. On nas tu wezwał, aby jeszcze raz nam przekazać orędzie o Bożym Miłosierdziu, orędzie proste. Ono nam mówi, że Bóg Miłosierdzia objawiony w Jezusie Chrystusie jest z nami. Idzie z nami przez ten świat i mówi do nas, jak do apostołów w Wieczerniku: „Nie lękajcie się, ja jestem z wami” – kontynuował.

  – Drodzy Bracia i Siostry, miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia i godności człowieka, gdzie neguje się wartości ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia tam, gdzie panuje niesprawiedliwość społeczna i wykorzystywanie człowieka przez człowieka. Gdzie brak jest prawdy i miłości – dodał.

  Projekt całości wystroju kościoła wykonała Ewa Pasoń, a wykonawcą był ks. Henryk Kaszycki. – Ta mozaika wpisuje się w tytuł kościoła. W centrum Jezus Miłosierny, a także po bokach: wizerunek Matki Bożej oraz św. Faustyny Kowalskiej – wyjaśnia proboszcz ks. kan. Tadeusz Masłowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół