• facebook
 • rss
 • Nadają smak naszemu życiu

  Krzysztof Król

  dodane 26.04.2017 21:58

  Nie robią tego dla nagród, ale z potrzeby serca. Już po raz 18. pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wręczył statuetkę Człowiek Człowiekowi.

  Nagroda to wyróżnienie ustanowione w 1999 roku za szczególne osiągnięcia w działalności charytatywnej inspirowanej duchem ewangelicznym. Nagroda to inicjatywa ówczesnego ordynariusza bpa Adama Dyczkowskiego, kontynuował ją później bp Stefan Regmunt, a teraz bp Tadeusz Lityński. – Ta nagroda to forma zauważenia, docenienia i podziękowania tym, którzy nadają smak naszemu życiu – mówił podczas gali bp Tadeusz Lityński.

  – Osoby, które dziś otrzymają to wyróżnienie nie są teoretykami dobroci i jej zastosowania w codzienności, ale praktykami. Dzisiaj takiej praktyki bardzo wszyscy potrzebujemy. Chciałbym za to bardzo serdecznie podziękować laureatom, a jednocześnie prosić, aby w tym dziele nie ustawali, ale innych swoim świadectwem zapraszali do udziału w tym przedsięwzięciu – dodał.

  Tegoroczni laureaci to: Zofia Babiaczyk z Parafialnego Zespółu Caritas w parafii św. Franciszka z Asyżu, Krystyna Balbierz ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp., Elżbieta Jeleńska z PZC przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp., Janina Krawczyk z PZC przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, Stanisław Samociak z Akcji Katolickiej z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Leon Szablowski z Magazynu Pomocy Żywnościowej i Rzeczowej przy parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli, Irena Marianna Truchan z PZC przy parafii pw. MB Częstochowskiej w Cybince, Krystyna Węgrowska z PZC przy parafii pw. MB Gromniczej w Kożuchowie, Faustyna Wiertelak z PZC przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, Krystyna Woźniak z PZC przy parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku.

  – To nie jest tylko nagroda dla nas, ale dla wszystkich Parafialnych Zespołów Caritas i wolontariuszy posługujących potrzebującym. To są ludzie, którzy naprawdę oddają swój czas, swkwieoją siłę, swoją energię, aby pomagać człowiekowi cierpiącemu, bezdomnemu, ubogiemu, choremu. To jest bezcenne – podkreśla laureatka Faustyna Wiertelak.

  Gala odbyła się 26 kwietnia w auli przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

  Więcej o laureatach można przeczytać w wydaniu papierowym z 23 kwietnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół