• facebook
 • rss
 • Nie czarny, ale kolorowy

  Krzysztof Król

  dodane 29.05.2017 12:33

  "Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" - te i wiele innych haseł mieli wypisane na transparentach uczestnicy trzeciego Marszu dla Życia i Rodziny w Nowej Soli.

  „Czas na Rodzinę” – to hasło przewodnie dla Marszu dla Życia i Rodziny w całej Polsce. Nie inaczej było 28 maja w Nowej Soli. Radosna manifestacja przeszła ulicami miasta już po raz trzeci. Najpierw była Msza św. w kościele pw. św. Józefa Robotnika, a później przemarsz do „Wodnego Świata” obok Parku Krasnala, gdzie odbył się rodzinny piknik.

  Dlaczego katolicy wychodzą na ulice? – Przez całe wieki wydawało się oczywiste, że życie ludzkie i rodzina to świętość, ale dożyliśmy takich czasów, że o tym, jak ważna jest rodzina, jak ważne jest ludzkie życie trzeba przypominać, a czasem nawet głośno krzyczeć – zauważa Jerzy Patelka, jeden z organizatorów.

  – To nie jest marsz przeciwko czemuś, ale radosna manifestacja za życiem i rodziną – dodaje.

  W marszu wziął udział br. Kazimierz Golec. – Dzisiejsza ewangelia przypomina, że uczniowie Jezusa nie mają spotykać tylko w niebo i czekać bezczynnie, aż wróci, ale mają głosić Dobrą Nowinę, którą nam zostawił. W tej miłości o której mówił Chrystus jest zawsze rodzina – podkreśla kapucyn.

  Zamanifestować Bożą radość przyszli Danuta i Krzysztof Kostrzewscy z synami. – Przyszliśmy bo jesteśmy we wspólnocie Domowego Kościoła i chcieliśmy zamanifestować to, że jesteśmy za życiem. Nasz marsz nie jest czarny, ale radosny i kolorowy bo życie jest piękne – zauważa pani Danuta.

  W marszu wzięli udział nie tylko mieszkańcy Nowej Soli i okolic. – Jestem tu, aby podziękować za swoją rodzinę i przypomnieć ludziom jak to wielka wartość – wyjaśnia z uśmiechem Danuta Czwartyńska z Rudna, parafia Lubieszów.

  Na czele marszu szła Orkiestra Dęta Fermata Band z parafii pw. św. Józefa w Nowej Soli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół