• facebook
 • rss
 • Podziwiamy jego kapłańską gorliwość i radosny styl

  Krzysztof Król

  |

  Foto Gość

  dodane 19.06.2017 22:10

  Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, bp Adam Dyczkowski będzie przeżywał jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Przyjdź pomodlić się i złożyć życzenia do zielonogórskiej konkatedry.

  W związku z jubileuszem bp Tadeusz Lityński skierował do wiernych specjalnych komunikat. „Wielu z nas korzystało i wciąż korzysta z pasterskiej posługi bp Adama Dyczkowskiego, który w miarę swoich możliwości stara się nadal służyć naszej diecezji. Dostrzegamy jego zasługi dla Kościoła lokalnego i regionu, podziwiamy jego kapłańską gorliwość i radosny styl, w jakim wypełnia kapłańską i biskupią misję” – napisał bp Tadeusz Lityński.

  Msza św. dziękczynna za dar kapłańskiego powołania bp. Adama Dyczkowskiego odbędzie się o godz. 11.00 w zielonogórskiej konkatedrze. „Na Mszę świętą z Biskupami sąsiednich diecezji w sposób szczególny zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego członków stowarzyszeń apostolskich, grup modlitewnych oraz innych zrzeszeń, których rolę formacyjną bp Adam Dyczkowski nieustannie podkreślał w swojej posłudze” – czytamy w komunikacie.

  Przypomnijmy, że bp Adam Dyczkowski urodził się 17 listopada 1932 roku w Kętach. Seminarium duchowne ukończył we Wrocławiu. 23 czerwca 1957 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Doktorat obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie ukończył studia z zakresu filozofii przyrody. Później długo pracował we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży akademickiej oraz inteligencji.

  W 1978 roku został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, a następnie legnickiej. Natomiast 17 lipca 1993 roku św. Jan Paweł II mianował go biskupem zielonogórsko-gorzowskim. Przeszedł na emeryturę w 2007 roku.

  Bp Dyczkowski jest honorowym obywatelem Gorzowa Wielkopolskiego, Głogowa i Zielonej Góry, a także doktorem honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół