• facebook
 • rss
 • Droga w poszukiwaniu Boga

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 20.06.2017 10:19

  Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie, pierwsze w Polsce sanktuarium ustanowione ku czci świętego apostoła obchodziło jubileusz X-lecia powstania.

  Do Jakubowa, leżącego w gminie Radwanice, w pobliżu Głogowa i Polkowic przybyli 20 czerwca pątnicy aby uczcić jubileusz powstania ważnego na Europejskim Szlaku Jakubowym miejsca pielgrzymkowego i podziękować za dzieła duchowe, dokonujące się dzięki ruchowi pątniczemu. Celebracji Eucharystii, w której uczestniczyli bp Tadeusz Lityński, bp Antoni Stankiewicz, bp Krzysztof Zadarko, bp Stefan Regmunt, bp Adam Dyczkowski i duchowni zaprzyjaźnieni z sanktuarium przewodniczył abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

  Przez Jakubów wiedzie Szlak św. Jakuba, o który troszczy się Bractwo św. Jakuba Apostoła. Tradycja pielgrzymowania do "Źródła św. Jakuba" w Jakubowie sięga średniowiecza, a wśród pątników byli wierni ze Śląska, Czech, Moraw i Francji.

  - Z Jakubowa, z Polski wychodzi szlak prowadzący do świętego miejsca jakubowego. Łączy on duchowo Santiago de Compostela z położonym w Zagłębiu Miedziowym Jakubowem. Bo może właśnie tutaj stają się prawdziwe słowa św. Jana Pawła II, że nasz naród zawsze uważał się za naród Europejski, ze względu na swe początki, tradycję i kulturę. Oba miejsca łączy św. Jakub i noszą one na sobie znamiona duchowej wędrówki, która jest symbolem ludzkiego życia. Szlaki Jakubowe to zawsze niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się najpierw z samym sobą, w głębi swego serca, z drugim człowiekiem, ale nade wszystko z Tym, który mówi o sobie - jestem dla was Drogą, Prawdą i Życiem - mówił abp Wojciech Polak.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół