• facebook
 • rss
 • Ziemio, raduj się

  dodane 22.06.2017 00:00

  „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba pod przymiotami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi” – śpiewali wierni na procesjach Bożego Ciała w każdym zakątku diecezji. Ale nie wszędzie na tym kończyło się świętowanie. W kilku miejscowościach odbyły się też koncerty.

  - Wokół Eucharystii koncentruje się życie Kościoła, Eucharystia to uczta, radosne świętowanie, na które mamy czas. Przez ten czas okazujemy Bogu szacunek, nie tylko w Boże Ciało, ale również w niedzielę, święta. A ilu z was również w dzień powszedni, i to nieraz wcześnie rano.

  I za to chciałem dzisiaj bardzo serdecznie podziękować, także duszpasterzom, którzy stają przy ołtarzu od godzin porannych aż po późne godziny wieczorne, ale zawsze stają w towarzystwie, we Wspólnocie. Można zauważyć, że wszechobecny pośpiech, brak czasu wdziera się na Eucharystię. Ktoś spostrzegł, że ze Mszy św. czynimy czasami eucharystyczny fast food – wpaść do kościoła, szybko coś »przekąsić«, nie za wiele się odezwać, bez szacunku dla osoby gospodarza miejsca, czyli Zbawiciela świata. To jest pewne zagrożenie, niebezpieczeństwo, gdyż pośpiech tego świata, brak czasu bardzo istotnie determinuje naszą postawę wiary. Ważne jest, aby na modlitwie, tak jak dzisiaj, również zamilczeć na adoracji i przyjąć błogosławieństwo Boga, który chce nas nieustanne błogosławić - powiedział biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

  Fragment homilii w uroczystość Bożego Ciała w Gorzowie Wlkp.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół