• facebook
 • rss
 • Wezwani do głoszenia miłosierdzia

  Krzysztof Król

  dodane 11.09.2017 20:50

  Za nami Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi. Nasi wolontariusze też tam byli.

  Wśród tysiąca młodych ludzi z niemal każdego zakątka Polski nie zabrakło także wolontariusz z naszej diecezji, którzy działają w Szkolnych Kołach Caritas i Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

  Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas odbył się w tym roku pod hasłem: „Światło – follow it!”. Był to czas dziękczynienia za podejmowane działania charytatywne, formacji duchowej oraz integracji młodych wolontariuszy Caritas. – W sobotę uczestniczyliśmy w grze miejskiej poświęconej życiu i przesłaniu św. Faustyny Kowalskiej, która jest patronką miasta Łodzi. Natomiast wieczorem wzięliśmy udział w wieczorze uwielbienia, które poprowadził Zespół „Mocni w Duchu” w Hali Expo – relacjonuje Dominika Danielak z diecezjalnej Caritas.

  Dzień później, 10 września, odbyło się spotkanie na Placu Wolności. Jego uczestnicy wysłuchali świadectw i wzięli udział przemarszu przez miasto z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, bł. Rafała Chylińskiego i bł. Karoliny Kózkówny. – Przemarsz „Od zabawy do świętości” był okazją do refleksji o szczególnym powołaniu młodych wolontariuszy Caritas, którzy są wezwani do głoszenia Miłosierdzia Bożego światu – tłumaczy Dominika Danielak.

  Na zakończenie zjazdu młodzi wolontariusze wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego. W jej trakcie homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, który jest przewodniczącym Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

  A na koniec spotkania był posiłek na Placu Katedralnym.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół