• facebook
 • rss
 • Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża

  Krzysztof Król

  dodane 16.09.2017 22:33

  Po raz piąty odbyła się Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

  Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się najpierw przy kościele we wsi Święty Wojciech. Tam po wspólnej modlitwie, konferencji i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych ruszyli z relikwiami Męczenników Międzyrzeckich do sanktuarium.

  Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Dyczkowskiego. Wcześniej była konferencja i prezentacja musztry paradnej żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Natomiast po liturgii wojskowa grochówka oraz pokaz sprzęt służb mundurowych.

  Pielgrzymkę Mężczyzn zorganizował Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze we współpracy z Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

  Każdy kto wziął udział nie żałował poświęconego na modlitwę i refleksje czasu. – Zmierzając ku niewielkiej wsi o intrygującej nazwie Święty Wojciech pragnąłem spotkać właśnie Jezusa. I to właśnie z Nim spotkałem się podczas tegorocznej pielgrzymki. Był to wyjątkowy czas wzrastania, w którym wraz z innymi braćmi z diecezji stawałem się żołnierzem Chrystusa, który jest powołany, aby być Jego świadkiem i mężnie nieść dobro pomimo otaczającej mnie coraz bardziej oziębłej na wiarę rzeczywistości. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że był to czas napełniania odwagą głoszenia Ewangelii. Spotkałem Jezusa i pragnę, by przeze mnie spotkali go inni – podkreśla Michał Gnybek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół