• facebook
 • rss
 • Wybiegane posiłki dla dzieci

  Krzysztof Król

  dodane 13.10.2017 16:02

  Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 54 tys. złotych dla Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. A to wszystko dzięki bieganiu!

  Przypomnijmy, że 16 września na stadionach w całej Polsce odbyła się trzecia edycja charytatywnej organizowanej pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Jeden z nich odbył się w Zielonej Górze. W sumie wszyscy uczestnicy zielonogórskiego biegu w ciągu godziny pokonali aż 2 tys. 177 okrążeń.

  Pomysł był prosty. PKO BP Bieg Charytatywny to bieg bez mety. Jedynym ograniczeniem były możliwości i ograniczony czas. Do biegu głównego stanęło 70 sztafet pięcioosobowych, które dokładnie przez godzinę musiały przebiec jak największą liczbę okrążeń, aby pomóc najmłodszym. Ich wysiłek został przeliczony na posiłki dla dzieci w każdym województwie goszczącym wydarzenie.

  Pobiegła nawet drużyna diecezjalnej Caritas i to właśnie ta organizacja została wskazana przez miasto jako beneficjent tego przedsięwzięcia. – W diecezji mamy 30 świetlic, które otrzymają wsparcie z tych pieniędzy – wyjaśniał ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnego Caritas. Dofinansowanie zostanie przekazane na dożywianie dzieci i młodzieży ze świetlic prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas na terenie diecezji.

  Radości nie kryją same placówki. – To wsparcie pozwoli nam wzbogacić ofertę dla dzieci i młodzież. Głównie koncentrujemy się na pracy z trudnymi rodzinami w których dzieci potrzebują dużego wsparcia  – wyjaśnia Joanna Tchórzewska z Świetlicy „Tęczowa przystań” przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze.

  Poza Zieloną Górą, 3. PKO Bieg Charytatywny odbył się również w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół