• facebook
 • rss
 • Szlachetna Paczka od żaków

  Krzysztof Król

  dodane 04.12.2017 13:28

  Pomogą pani Magdzie i jej choremu synkowi. Kto? Studenci, pracownicy i kadra naukowa Collegium Polonicum w Słubicach. Możesz się dołączyć!

  Studenci już po raz drugi robią Szlachetną Paczkę. Głównymi inicjatorami jest Rada Samorządu Studentów i Studencka Poradnia Prawa.

  - Wspólnymi siłami chcemy pomóc jednej rodzinie spędzić niezapomniane i radosne święta Bożego Narodzenia przy pełnym stole wigilijnym oraz z górą prezentów pod choinką - wyjaśnia Tien Chan Nguyen, student prawa z Rady Samorządu Studentów.

  - Działamy w Studenckiej Poradni Praw, która na co dzień pomaga osobom niezamożnym. I jak tylko usłyszeliśmy o takiej akcji to od razu stwierdziliśmy, że się w nią włączymy - mówi Emilia Krawcewicz.

  Komu pomagają w tym roku? 36-letniej pani Magdzie wychowującej samotnie 4-letniego syna Szymona, który uległ poważnemu wypadkowi i wymaga rehabilitacji.

  Chłopiec doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. „Od dnia wypadku pani Magda zajmuje się synem, który wymaga stałej opieki. Nie może podjąć pracy, ponieważ Szymon nie chodzi i wymaga ciągłej rehabilitacji. Rodzina utrzymuje się z zasiłków wypacanych na Szymona. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia Szymona miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie pani Magdy to 413 zł. Szymon przez kilka miesięcy przebywał w śpiączce z której udało się go wybudzić. Wymaga jeszcze intensywnej rehabilitacji, dzięki której w przyszłości może odzyskać możliwość chodzenia” - czytamy w opisie.

  W działania włączyło się także Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA. Żaków wspierają także wykładowcy i pracownicy uczelni oraz Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum.

  Dary do 8 grudnia zbierane są w holu uczelni, studenckich akademikach i Katolickim Centrum Studenckim „Parakletos” w Słubicach, które również wspiera akcję.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół