• facebook
 • rss
 • 1 mały procent, a tyle serca

  Krzysztof Król

  dodane 12.01.2018 22:37

  Dokładnie 608 tys. 361 zł 79 gr trafiło na konto Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w ramach 1% podatku za 2016 rok. Organizacja dziękuje i prosi o dalsze wsparcie.

  Podczas konferencji prasowej dyrektor Caritas diecezjalnej podziękował za zaufanie i podkreślił, że dzięki wsparciu organizacja może pomagać osobom w potrzebie. – Działania, które prowadzimy każdego roku, są w zasadzie powtarzalne. Nie brakuje ludzi, którzy potrzebują ubrania, potrzebują jedzenia czy potrzebują się umyć. Nie brakuje ludzi, którzy muszą zapłacić za rachunki czy lekarstwa. Nie brakuje po prostu ludzi ubogich i potrzebujących – zauważa ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Organizacja szczegółowo podała, na co zostały przeznaczone otrzymane pieniądze. Najwięcej pieniędzy podatnicy przekazali na indywidualną pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. To kwota ponad 416 tys. złotych. – Pozostała suma niespełna 190 tys. złotych, która jest rozdysponowana na dofinansowanie różnych działań prowadzonych w ramach diecezjalnej Caritas – wyjaśniał ks. Podfigórny.

  Pomoc doraźna dla dzieci, młodzieży i dorosłych to kwota – 24 775,76 zł; działalność magazynów Caritas w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. – 9409,06 zł; działalność placówek wsparcia dziennego Caritas dla dzieci i młodzieży – 32 728,44 zł; Okno Życia w Głogowie – 7995,54 zł.

  Więcej na: www.caritaszg.pl.

  Przypomnijmy, że na rozliczenie się z fiskusem za 2017 rok podatnicy mają czas do końca kwietnia. W zeznaniu podatkowym trzeba wpisać nr KRS danej organizacji. W przypadku Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jest to: 226818.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół