GN 28/2018 Archiwum

Kim jesteś w sercu Kościoła?

Polska wieś, tegoroczne zbiory, kapłani i rodziny – w tych i wielu innych prywatnych intencjach modlą się pątnicy, którzy 2 lipca wyruszyli z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. 12 lipca dotrą na Jasną Górę.

Pielgrzymka jest szkołą i świadectwem wiary, odwagi i radykalizmu ewangelicznego – mówił bp Paweł Socha w homilii na rozpoczęcie pielgrzymki. Hasło tegorocznego wędrowania do Maryi nawiązuje do słów św. Teresy z Liseux: „W sercu Kościoła będę miłością”.

– W tym roku duszpasterskim patrzymy na Kościół jako nasz dom. Dlatego zaproponowaliśmy hasło pielgrzymki w formie pytania: „W sercu Kościoła będę…?”. Chcemy, aby w czasie drogi każdy odpowiedział sobie na to pytanie – wyjaśnia ks. Grzegorz Sopniewski, kierownik pielgrzymki i kustosz sanktuarium. Dziś na pielgrzymkę chodzą przedstawiciele różnych profesji. Ale są też i rolnicy. – Idę na pielgrzymkę w lipcu bo później będą żniwa. Mam ważną intencję w sercu. Oczywiście modlę się też o dobrą pogodę i plony – mówi Justyna Cwyl z Rusinowa. Po raz dziewiąty do Częstochowy pieszo wybrał się 72-letni Zygmunt Kozłowski z Zielonej Góry. – Przed laty zachorowałem na nowotwór złośliwy. Prosiłem za wstawiennictwem Maryi o łaskę zdrowia i ją otrzymałem. Pielgrzymka to moje podziękowanie. W przyszłym roku pójdę po raz dziesiąty – zapewnia pan Zygmunt.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma