Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wspólnota najważniejsza

– Chcemy pokazać młodzieży, że w XXI wieku można być prawdziwym uczniem Chrystusa – mówi moderator ks. Michał Barański.

W jaki sposób być we wspólnocie i się w niej rozwijać? Co zrobić, by aktywnie uczestniczyć w życiu parafii? Jak swoim życiem dawać świadectwo o Chrystusie? – to tylko kilka zadań z jakimi zmierzyli się uczestnicy wakacyjnej oazy dla gimnazjalistów z naszej diecezji w Lubiniu w Wielkopolsce, która trwała od 31 lipca do 16 sierpnia. – Kładziemy duży nacisk na przygotowanie do posługi w parafii, żeby to, czego młodzież nauczy się podczas oazy, nie kończyło się na wakacjach, ale było później kontynuowane – mówi moderatorka Magdalena Stadnik. Głównymi punktami oazy była codzienna Eucharystia, w której uczestnicy brali czynny udział, przygotowując np. modlitwę wiernych czy śpiew psalmu. Każdego dnia rozważali także tajemnice Różańca i fragmenty Pisma Świętego. – Oaza to dobry sposób na wypoczynek i poprawienie siebie oraz poznawanie wielu nowych ludzi. Zachwyca mnie wesołość i radość, jakie tu panują. Wspaniała kadra animatorów pomaga nam dążyć do Boga – zauważa Jakub Myśków z Jasienia.

Oaza to nie tylko modlitwa i nauka, ale także zabawa. Dla uczestników przygotowano m.in. gry integracyjne, wspólne oglądanie filmów, zwiedzanie pobliskiego opactwa benedyktynów oraz pobyt nad jeziorem w niedalekim Żelaźnie. Dla wielu to także okazja do refleksji i szukania odpowiedzi na kwestie zwiane z wiarą. – Najbardziej podobają mi się spotkania w grupach, bo wtedy możemy się wypowiedzieć na różnorodne tematy, np. dotyczące miłości czy wspólnoty – zauważa Katarzyna Pypka z Zielonej Góry. – Na oazie nauczyłam się też różnych form modlitwy, np. poprzez śpiew i adorację. Tutaj naprawdę można się więcej dowiedzieć o Bogu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma