Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dajmy odważne świadectwo

Rok Wiary rozpocznie się 11 października. Także tego dnia w naszej diecezji zacznie się Kongres Stowarzyszeń, Ruchów i Wspólnot dla Nowej Ewangelizacji.

Kongres ma być przyczynkiem do podjęcia działań mających na celu ożywienie i umocnienie życia duchowego w diecezji. – Będzie on trwał od 11 do 14 października. Rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, a później przeniesie się do Zielonej Góry – wyjaśnia ks. Tomasz Gierasimczyk z kurii biskupiej.

Pierwszą częścią kongresu w Rokitnie (11-12 października) będzie dwudniowe sympozjum zatytułowane „O ewangelizacji tu i teraz”. Gościem specjalnym będzie ks. Denis Biju-Duval, który jest przewodniczącym Papieskiego Instytutu Pastoralnego w Rzymie, a także konsultorem Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji i członkiem wspólnoty Emmanuel. – Będzie to czas refleksji na naturą nowej ewangelizacji, którą chcemy zobaczyć w konkretnym kontekście naszej diecezji i naszych wyzwań duszpasterskich – wyjaśnia ks. Tomasz Gierasimczyk z kurii biskupiej.

Druga część w Zielonej Górze (13 i 14 października) będzie okazją do prezentacji poszczególnych grup oraz do ewangelizacji na terenie miasta. W sobotę w wyznaczonych kościołach stacyjnych spotkają się członkowie diecezjalnych stowarzyszeń, ruchów i wspólnot, aby na nowo zobaczyć swój ewangelizacyjny potencjał. Wieczorem wszyscy będą uczestniczyli w czuwaniu modlitewnym w kościele pw. Ducha Świętego, skąd zostaną posłani na ewangelizację. – Od niedzielnego poranka poszczególne wspólnoty będą dawały świadectwo wiary w Chrystusa nie tylko w kościołach stacyjnych, ale także na ulicach miasta. Zakończeniem będzie Msza św. inaugurująca Rok Wiary w naszej diecezji - zapowiada ks. Gierasimczyk.

Specjalny komunikat do wiernych w tej sprawie wydał bp Stefan Regmunt: "Niech spotkania w Rokitnie i Zielonej Górze zwiększą nasz ewangeliczny zapał, rozpalą na nowo ogień świadectwa i przynaglą do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, jedynym Zbawicielu. Niech też dodadzą odwagi do poszukiwania w Roku Wiary własnego miejsca wzrastania i służby w Kościele” – pisze biskup i kontynuuje: „Zachęcam zatem do licznych indywidualnych i grupowych zapisów, aby udało się owocnie zorganizować to wielkie wydarzenie”.

Osoby działające w różnorakich grupach i wspólnotach mogą cały czas się zapisywać. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie internetowej: kongres.kuria.zg.pl
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama