Nowy numer 28/2018 Archiwum

Posługa egzorcysty

Tematem najbliższej sesji dla kapłanów będzie posługa egzorcysty i współczesne zagrożenia duchowe. Spotkanie odbędzie się 29 września w Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie.

Organizatorami spotkania są egzorcyści diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Na program sesji złoży się modlitwa oraz prelekcje. – W ostatnim czasie wśród wiernych można zaobserwować wzmożone zainteresowanie posługą egzorcystów. Ponieważ nie w każdej sytuacji konieczna jest interwencja egzorcysty, dlatego istnieje potrzeba uwrażliwienia księży na problematykę współczesnych zagrożeń duchowych, tak aby każdy duchowny mógł przyjść z odpowiednią pomocą wiernym, którzy o to proszą – tłumaczy ks. Andrzej Spaieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej i dodaje: – Stąd pomysł specjalistycznej sesji w Rokitnie przeznaczonej dla księży zainteresowanych tymi aspektami posługi duszpasterskiej

Zebrani wysłuchają czterech prelekcji Ks. Antoni Zieliński, egzorcysta z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będzie mówił o współczesnych zagrożeniach duchowych w odniesieniu do posługi kapłańskiej. Później głos zabiorą egzorcyści z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ks. Jerzy Szakiel poruszy kwestię sakramentu pokuty i pojednania; ks. Waldemar Grzyb omówi zagrożenia duchowe na jakie narażone są dzieci i młodzież, natomiast ks. Zbigniew Tartak powie o tym, w jaki sposób duchowny może towarzyszyć osobom przeżywającym doświadczenie zniewolenia i opętania.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma