Nowy numer 48/2020 Archiwum

XII. rocznica konsekracji

Już po raz dwunasty wierni z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika świętowali rocznicę konsekracji swojego kościoła.

Już po raz dwunasty wierni z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika świętowali rocznicę konsekracji swojego kościoła.

25 września świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Bogusław Grzebień, który na co dzień jest wykładowcą śpiewu w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Po liturgii odbył się koncert Filharmonii Zielonogórskiej.

W czasie homilii podczas ks. Bogusław Grzebień przypominał o prawdzie, iż Kościół to wspólnota ludzi wierzących. - Patrzymy na piękno właśnie takiego wymiaru Kościoła wspólnoty. Uświadamiamy sobie, że Jezus, kiedy mówił do nas przez słowa Pisma Świętego "czyńcie to moją pamiątkę", właśnie kazał nam w taki sposób razem wzrastać na drodze naszej wiary - mówił kaznodzieja.

Parafia p.w. św. Józefa w Nowej Soli co roku uroczyście obchodzi rocznicę konsekracji swojego kościoła.Od dwunastu lat też towarzyszy temu wydarzeniu koncert Filharmonii Zielonogórskiej, który organizowany jest przy współpracy z Nowosolskim Domem Kultury i rozpoczyna Jesień Muzyczną w Nowej Soli.

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika powstała z podziału parafii św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Początkowo wierni gromadzili się na liturgii w małej kaplicy mieszczącej się w Domu Katechetycznym. Od grudnia 1983 r. rozpoczęto organizować już samodzielne duszpasterstwo, w ścisłej jednak współpracy z parafią św. Michała Archanioła. Od początku proboszczem parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika jest ks. prałat Józef Kocoł.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama