Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wsparcie dla „ścisłowców”

Już po raz piąty najzdolniejsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z zakresu nauk ścisłych otrzymali stypendia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Już po raz piąty uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk ścisłych otrzymało stypendia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Na początku uroczystości marszałek Elżbieta Polak podkreślała, że stypendia są to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ to właśnie ci najlepsi uczniowie będą mieli w przyszłości wpływ na rozwój regionu. - Nie ma lepszej inwestycji niż w kapitał ludzki. Tylko wielkie czyny mogą się spełniać, gdy mamy wielkie marzenia. Ja wierzę, że wam się uda – mówiła Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Stypendystami są uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzymało stypendia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Przez 10 miesięcy w roku szkolnym 2012/2013 zostaną oni objęci wsparciem stypendialnym w wysokości 3 500 zł.

W gronie tegorocznych stypendystów marszałek województwa lubuskiego znalazła się m.in. Dorota Nowak ze Szprotawy. – Stypendium to dla mnie pomoc w rozwijaniu swoich pasji i zdolności – powiedziała stypendystka.

Program stypendialny skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu woj. lubuskiego, którzy ze względu na bariery materialne nie mogą rozwinąć swoich umiejętności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma