GN 4/2023 Archiwum

Prymicja biskupa w Ochli przejdź do galerii

Biskup Tadeusz Lityński odwiedził 30 września parafię pw. Najświętszej Trójcy w Ochli, której był pierwszym proboszczem. Odprawił Mszę św. i spotkał się z parafianami

– Czuję się jakbym wrócił do domu. Ten kościół i tę parafię odbieram jako dom, który mnie kształtował i formował. Dziękuję za życzliwość, każdą modlitwę i trud wychowawczy włożony w przygotowanie mnie do zadań diecezjalnych. Tu uczyłem się kochać Kościół i tę lekcję pobierałem od was – mówił biskup do parafian.

Spotkanie rozpoczęło się prymicyjną Eucharystią, po której biskup odsłonił pamiątkową tablicę i poświęcił dąb „Tadeusz”. Obydwa symbole, ufundowane przez parafian, mają przypominać, że biskup Lityński był pierwszym proboszczem parafii w Ochli. – Ekscelencjo niech Cię Pan błogosławi i strzeże w posłudze biskupiej dla Kościoła i naszej diecezji. Te życzenia mamy w naszych sercach i modlitwie – życzył biskupowi proboszcz ks. Stanisław Stefańczyk. Na prymicyjnej Eucharystii zgromadzili się m.in. parafianie, przedstawiciele władz wiejskich i gminnych, księża z dekanatu oraz nauczyciele i uczniowie miejscowej szkoły. Podczas prymicji nie zabrakło spotkania przy kawie i cieście, które było okazją do złożenia życzeń i zrobienia pamiątkowych fotografii.

« 1 »
Brak tytułu

WIARA.PL DODANE 30.09.2012

Brak tytułu

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy