Ruszyły spotkania KIK

Szlaki pielgrzymkowe św. Jakuba, kapłaństwo bp. Wilhelma Pluty, biblijna historia zbawienia, życie żagańskiej księżnej Doroty Talleyrand – tak różnorodne tematy pojawią się na cotygodniowych spotkaniach Klubu Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze.

Dlaczego katolik powinien bronić Krzyża w przestrzeni publicznej?" – tak postawione pytanie było tematem pierwszego spotkania, które odbyło się 2 października w zielonogórskim Klubie Inteligencji Katolickiej. – Krzyża trzeba bronić, ale rozumnie. Moim zdaniem bronić odwołując się bardziej do argumentów religijnych niż patriotycznych, tradycyjnych i kulturowych. Powinniśmy bronić krzyża w przestrzeni publicznej jako znaku naszej wiary – zauważył ks. Draguła i dodał: – Człowiek ma prawo do tego, żeby to co go identyfikuje jako człowieka wierzącego było nie tylko w przestrzeni prywatnej, ale też w przestrzeni publicznej.

Zielonogórski KIK ma nową siedzibę w salce na plebanii przy ul. Chrobrego 8, gdzie w każdy wtorek o godz. 19.00 będą się odbywały spotkania. – Żyjemy w świecie i musimy się umieć w nim odnaleźć jako katolicy, aby umieć bronić wiarę. Dlatego potrzebujemy formacji intelektualnej, którą zdobywamy właśnie tutaj – wyjaśnia prezes Grażyna Gradowicz.


Najbliższe spotkanie 9 października zatytułowane jest „Rodzina miejscem odkupienia świata w połączeniu stosunku do Boga ze stosunkiem do ludzi (IV przykazanie Boże)”. Katechezę wygłosi ks. Zbigniew Cieszkowski.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..