Nowy numer 42/2020 Archiwum

Śpiewali dla JP II

Już po raz dziewiąty mury niewielkiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie rozbrzmiały radosną muzyką. 23 października odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Religijnej.

Dzień Patrona rozpoczęła w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lubczynie Msza św. odprawiona pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Zbigniewa Bujanowskiego. Dalsza część świętowania odbyła się w miejscowej szkole podstawowej, która nosi imię bł. Jana Pawła II. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 27 wokalistów i 4 zespoły ze szkół położonych na terenie gminy Bogdaniec.

Postać Jana Pawła II przywoływana jest w lubczyńskiej szkole nie tylko przy okazji liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II. – Realizujemy program wychowawczy oparty na wartościach zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, czyli wartościach ponadczasowych, uniwersalnych, ogólnoludzkich – wyjaśnia dyrektor Anna Szczerba. Przegląd to dowód, że ta formacja nie musi być nudna. – Jako nauczyciele-wychowawcy skupiliśmy się na wrażliwości artystycznej naszych uczniów, która na wskroś świadczy o ich duchowości. Zapragnęliśmy, aby miejscem twórczego spotkania z drugim człowiekiem była nasza szkoła, aby odbiorowi sztuki towarzyszyła refleksja nad przekazywanymi przez nią treściami – wyjaśnia dyrektor.

Gospodarzy reprezentował m.in. zespół uczniów z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które wykonały piosenkę Magdy Anioł "Słowiański". Na co dzień PDMD podejmuje różne pomysły z myślą o misjach. – Obecnie jesteśmy w kontakcie z ks. Mirosławem Żadziłko, który przebywa w Argentynie, i dochód z akcji przekazujemy na pomoc dzieciom z parafii San Pipo – wyjaśnia katechetka.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama