Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nowy prezes diecezjalnego KSM

Bp Stefan Regmunt pismem z 22 października 2012 r. powołał Łukasza Brodzika na Prezesa Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji. To już druga 4-letnia kadencja.

  Łukasz Brodzik
Archiwum KSM
Łukasz Brodzik od lutego br. jest również przewodniczącym Prezydium Krajowej Rady KSM w Polsce.

Prezes ma 28 lat, jest absolwentem elektrotechniki na Uniwersytecie Zielonogórskim i mieszka w Nowogrodzie Bobrzańskim w parafii pw. Wniebowzięcia NMP. 

Biskup diecezjalny zatwierdził również nowy zarząd diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Zarząd stanowią:

- Adriana Strzelec - oddział przy parafii pw. NNMP w Lubsku;

- Marta Orłowska - oddział przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze;

- Krzysztof Migacz - oddział przy parafii pw. NMP Królowej Polski w Świebodzinie;

- Iwona Styrnal - oddział przy parafii pw. św. Wojciecha w Kargowej;

- Joanna Rozkocha - oddziały przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie;

- Marek Brodzik - oddział przy parafii pw. WNMP w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Prezes i zarząd diecezjalny KSM wybierany jest przez członków stowarzyszenia. Jednak kandydatów ostatecznie zatwierdza biskup diecezjalny.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już od 18 lat rozwija zainteresowania młodych ludzi, prowadząc takie inicjatywy, jak: Szkoła Języków Obcych „eMKa”, Klub KSM „ARKA”, akcja edukacyjno-profilaktyczna „Dlaczego stop narkotykom?”, rekolekcje, szkolenia, warsztaty dziennikarskie, świetlice socjoterapeutyczne, obozy i kolonie językowe. Hasłem KSM jest „Przez Cnotę, Naukę i Pracę Służyć Bogu i Ojczyźnie – GOTÓW!”.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma