Nowy numer 44/2020 Archiwum

Caritas ocala od zapomnienia

„Ocalić lubuskie od zapomnienia” – to tytuł rozstrzygniętego konkursu fotograficznego, który był adresowany do mieszkańców województwa lubuskiego.

Organizator – Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – poprzez konkurs chciała zachęcić Lubuszan do pokazania na fotografii dziedzictwa i dóbr kultury regionu.

Tematyka zdjęć obejmowała m.in. fotografie z zakresu krajobrazu kulturowego, dziedzictwa i dóbr kultury ziemi lubuskiej lub atrakcji przyrodniczych.

Spośród 116 nadesłanych komisja za najlepsze zdjęcia uznała te wykonane przez Grzegorza Sawko przedstawiające ruiny mostu nad Odrą w okolicy miejscowości Kłopot oraz bocianią wieś Kłopot. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Szamreta za zdjęcie ruin pałacu Doroty de Talleyrand-Périgord w Zatoniu, a na trzecim miejscu Agnieszka Czarnecka za zdjęcie XIX-wiecznej oficyny zarządcy w miejscowości Brzoza.

Jury wyróżniło także Justynę Różańską za zdjęcie witraża w kościele pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp.,Tomasza Biela za zdjęcie wież bazyliki mniejszej w Rokitnie, a także Katarzynę Szymańską za zdjęcie wiatraka w Leśniowie Wielkim.
Caritas ocala od zapomnienia   Bociania wieś Kłopot Grzegorz Sawko
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie miało miejsce 29 listopada 2012 r., podczas konferencji „Patroni posługi charytatywnej na ziemi lubuskiej”, która odbędzie się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Konkurs był organizowany w ramach projektu współfinansowanego z budżetu wojewody lubuskiego – wsparcie zadania w ramach rządowego ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” – obszar „Ochrona Dziedzictwa Narodowego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama