GN 28/2018 Archiwum

Serca dla Polski przejdź do galerii

Wielką żywą flagę z serc ułożyły w samo południe 9 listopada dzieci z zielonogórskich i gorzowskich przedszkoli oraz szkół.

- Dzisiaj, każdy może być bohaterem w naszej Ojczyźnie. Jak? Trzeba być prawdziwym patriotą - powiedziała marszałek Elżbieta Polak.

Żywa flaga z serc to nietypowe wydarzenie. - To święto bardzo radosne dlatego postanowiliśmy zaprosić najmłodsze dzieci, aby utworzyły żywą flagę z serc, które same utworzyły w przedszkolach - wyjaśnia Tatiana Mikułko-Kozłowska z Urzędu Marszałkowskiego.

W Zielonej Górze żywa flaga powstała przy Urzędzie Marszałkowskim, natomiast w Gorzowie Wlkp. przed Filharmonią Gorzowską. Na sygnał „serca w górę!” białe i czerwone serca powędrowały nad głowy dzieci z Przedszkola nr 25, Przedszkola nr 29, Przedszkola nr 6, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 17, Przedszkola Integracyjnego nr 27 i Szkoły Podstawowej nr 10.

Gorzowską uroczystość uświetniły też zuchy z 17 Gorzowskiej Wodnej Drużyny Harcerzy i Zuchów „Szkwał” i kombatanci z Gorzowskiego Regionalnego Stowarzyszenia Kombatantów. - To świetny pomysł. W okresie komunizmu wszystkie zrywy wolnościowe 11 listopada były poniżane, a teraz pownośmy na różne sposoby eksponować nasza niepodległość - powiedział Edward Zaremba z Gorzowa Wlkp.

Dzieci nie trzeba było namawiać do udziału w przedsięwzięciu. - Dzieci dowiedziały się już w przedszkolu dlaczego świętujemy - mówi przedszkolanka Ewa Tryczyk.

A co dla dzieci oznacza niedzielne święto? - 11 listopada Polska odzyskała niepodległość i musimy o tym wszyscy pamiętać – powiedziała mała Ala.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma