Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pamiętam, więc świętuję przejdź do galerii

Głogowskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Eucharystia w kościele św. Mikołaja, po której przy Pomniku Dzieci Głogowskich kontynuowano oficjalne uroczystości.

Po Eucharystii w intencji ojczyzny przemaszerowano pod Pomnik Dzieci Głogowskich, gdzie po okolicznościowych przemówieniach, honorowej salwie i apelu poległych złożono wieńce i kwiaty. Na uroczystościach obecni byli m.in. przedstawiciele lokalnych władz, żołnierze, mieszkańcy miasta i przedstawiciele związków i stowarzyszeń. Nie zabrakło również rodzin z małymi dziećmi. – Chcemy uczcić naszą niepodległość i pokazać dziecku taką uroczystość. Trzeba pamiętać o symbolach, takich jak flaga, którą ma dziś nasza córka – mówi Małgorzata Figzau. Niepodległość jest też ważna dla harcerzy. – Dla nas patriotyzm i takie uroczystości są ważne. Bóg, Ojczyzna, Nauka i Cnota są u nas na pierwszym miejscu – zapewnia harcerka Joanna Drężek. O potrzebie kultywowania tradycji i świętowaniu niepodległości przekonani są również górnicy. – Co roku jestem na uroczystościach.Świętuję, bo pamiętam o tym, że po tylu latach niewoli odzyskaliśmy wolność. Musimy te tradycje przekazywać naszym dzieciom i wnukom – mówi Stanisław Kuc.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma