GN 28/2018 Archiwum

Jezus Chrystus Król Wszechświata

W tym roku mijają dwa lata od poświęcenia stojącej na świebodzińskim wzgórzu figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także cztery lata od ustanowienia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Zbliżająca się Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej diecezji będzie okazją do przypomnienia diecezjanom o Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i o figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Bp Stefan Regmunt zaprasza diecezjan na uroczystości, które odbędą się 25 listopada do Świebodzina. – W tym roku przypada 2. rocznica poświęcenia stojącej na świebodzińskim wzgórzu figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Figura ta została wzniesiona w celu oddania czci Jezusowi Chrystusowi naszemu Zbawicielowi. Ustawienie jej w miejscu skrzyżowania głównych szlaków komunikacyjnych wiodących z zachodu na wschód i z północy na południe naszego kraju przyczyniło się do ożywienia kultu Chrystusa Króla Wszechświata – napisał biskup w zaproszeniu, które zostało odczytane w kościołach całej diecezji. – Nie tylko mieszkańcy Świebodzina, ale także całej Polski, a nawet Europy, z wielkim zainteresowaniem przybywają na to miejsce. Docierają do Świebodzina nie tylko powodowani pragnieniem zobaczenia wielkiego monumentu, ale także z pobudek religijnych, aby modlić się na tym miejscu – dodaje.

Szacuje się, że dotychczas na świebodzińskie wzgórze przybyło już ponad 300 tys. osób. Wśród nich są nie tylko Polacy, ale także m.in. Rosjanie, Niemcy, Węgrzy, Włosi, Francuzi, a także pielgrzymi z innych kontynentów m.in. Japończycy, Brazylijczycy, Amerykanie ze Stanów Zjednoczonych. – Obecnie w okolicy figury powstaje dom pielgrzyma, aby zatrzymujący się tam pielgrzymi mogli odpocząć i otrzymać odpowiednie informacje na temat samego monumentu i sanktuarium Miłosierdzia Bożego – czytamy w zaproszeniu.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zostało ustanowione 22 listopada 2008 roku. Jak wiemy, z woli Chrystusa prawda o Bożym miłosierdziu docierała do współczesnego świata przez posługę wielu osób. Wśród nich są: św. s. Faustyna Kowalska, bł. ks. Michał Sopoćko i bł. Jan Paweł II. Stali się oni narzędziami Jezusa dla przekazywania tej wielkiej tajemnicy Bożej, która ma przyczynić się do zjednoczenia świata i uczynienia go królestwem Chrystusa. Wyciągnięte dłonie Zbawiciela, Króla Wszechświata przypominają słowa Chrystusa: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" – pisze bp Regmunt.

– Z całego serca zapraszam przedstawicieli z wszystkich parafii na uroczystości rocznicowe do Świebodzina. W niedzielę 25 listopada br. o godz. 10.30 z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja, która uda się pod figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tam będziemy uczestniczyć w dziękczynnej Mszy św. Pamiętając, że trwa Rok Wiary ogłoszony przez Benedykta XVI, będziemy prosić o głęboką i żywą wiarę i o Boże miłosierdzie dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata – zaprasza biskup i dodaje: – Polecać też będziemy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie-Paradyżu, którego patronem jest Chrystus Król. Modlić się będziemy o liczne powołania i za wszystkich diecezjan.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma