Nowy numer 47/2020 Archiwum

Klerycy oddali krew

17 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Wzięło w niej udział 14 alumnów.

Akcje krwiodawstwa przeprowadzane są w seminarium, w miarę możliwości co 2–3 miesiące przez zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Każdy chętny do oddania krwi najpierw wypełnił kwestionariusz i przeszedł badanie lekarskie, czyli standardowe procedury przy honorowym krwiodawstwie, bo nie różnią się one od tych stosowanych w punktach pobierania krwi. Każdy krwiodawca otrzymał również tzw. "ekwiwalent kaloryczny" w postaci kilku tabliczek czekolady.

W sobotniej akcji zebrano około 6,5 litra krwi, która pomoże ratować życie. – Krew oddaję od ukończenia 18 lat – mówił kl. Barnaba z II roku i dodał: – Gdy dowiedziałem się o takiej akcji w seminarium, od razu się zgłosiłem. Listopadowe oddawanie krwi było już czwartym w czasie mojego pobytu w seminarium. Myślę, że mogę w ten sposób pomóc tym, którzy znajdą się w potrzebie.

W zeszłym roku paradyscy klerycy zajęli II miejsce w „Ogólnopolskim Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie” w kategorii „Wskaźnik aktywności” wśród uczelni i szkół organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż.

Klerycy oddali krew   Klerycy oddali krew   Klerycy oddali krew  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama