Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ważne przyrzeczenia

W dniach od 16 do 18 listopada w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zielonej Górze odbyły się Dni Formacyjne dla kandydatów na członków KSM.

Podczas Dni Formacyjnych uczestnicy poznawali zadania, środki, strukturę organizacyjną i program formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który ma na celu kształtowanie dojrzałego chrześcijanina uczestniczącego we wspólnocie i misji Kościoła. Tematyka spotkania obejmowała ponadto zagadnienia z zakresu planowania,  organizowania, pracy w grupach, czy prowadzenia narad.

Ponadto w sobotę 17 listopada uczestnicy Dni Formacyjnych zgromadzili się na wieczornej Eucharystii i czuwaniu przy relikwiach bł. Karoliny w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, które były sprawowane w wigilię wspomnienia błogosławionej.

Punktem kulminacyjnym Dni Formacyjnych była niedzielna Eucharystia w siedzibie KSM w Zielonej Górze w kaplicy pw. bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSM. Podczas Mszy św. kandydaci, którzy przygotowywali się do złożenia przyrzeczenia w czasie półrocznego stażu w oddziałach KSM i po uczestnictwie w odpowiednim szkoleniu zostali przyjęci w poczet członków KSM. Złożyli oni przyrzeczenie, aby swoim życiem „Przez Cnotę, Naukę i Pracę służyć Bogu i Ojczyźnie”. Całość zakończyła się uroczystym poczęstunkiem i projekcją filmu o bł. Karolinie z okazji wspomnienia 98 rocznicy jej śmierci.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama