Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tragedia pod Nową Solą

Dwie osoby zginęły wczoraj w wypadku drogowym, na drodze krajowej nr 3, na trasie Nowa Sól – Niedoradz. Ruch na drodze był wstrzymany przez siedem godzin.

Dyżurny informację o wypadku otrzymał od świadka zdarzenia tuż po godzinie 21.00. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi przy bardzo gęstej mgle kierujący ciężarówką wraz z naczepą rozpoczął manewr wyprzedzania innej ciężarówki. Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i doprowadził do czołowego zderzenia jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki VW Passat. Niestety na skutek tego zderzenia kierowca oraz pasażerka z VW ponieśli śmierć – wyjaśnia sierż. Katarzyna Wąsowicz, oficer prasowy KWP w Nowej Soli. Podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego doszło również do zderzenia bocznego ciężarówek.

Policjanci podkreślają, że gęsta mgła to jeden z największych wrogów nawet doświadczonych kierowców i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. – Powinniśmy być bardziej skoncentrowani na jeździe. Piesi i rowerzyści zazwyczaj nie mają na sobie elementów odblaskowych, dlatego należy bacznie obserwować drogę i szybko reagować. Ważna jest również prędkość z jaką jedziemy. Powinniśmy jechać powoli i nie wyprzedzać poprzedzających pojazdów – przypomina sierż. Katarzyna Wąsowicz i kontynuuje: – Należy pamiętać, że tylnych świateł przeciwmgielnych możemy używać, gdy widoczność będzie mniejsza niż 50 metrów. Nigdy nie włączajmy świateł drogowych, tzw. „długich”, ponieważ ich światło zostanie rozproszone i spowoduje jeszcze większe utrudnienia w widoczności.
Zdjęcie obrazujące mgłę tego wieczoru, wykonane tuż po wypadku   Zdjęcie obrazujące mgłę tego wieczoru, wykonane tuż po wypadku sierż. Katarzyna Wąsowicz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma