GN 28/2018 Archiwum

Święto patronki muzyki

Msza św. w intencji chóru Beati Cantores odprawiona została 22 listopada w kościele NMP Królowej Polski w Głogowie.

W liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, w wielu kościołach diecezji odbyły się Eucharystie i modlitwy za chóry, zespoły muzyczne i organistów. W głogowskiej parafii pw. NMP Królowej Polski modlono się za chór „Beati Cantores”, czyli „Szczęśliwi śpiewaniem”, który swoim śpiewem uświetniał Mszę św. – Gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, w dniu, w którym czcimy św. Cecylię. Chcemy ogarnąć naszą modlitwą wszystkich, którym ona patronuje. Modlimy się dziś za Chór „Beati Cantores”, pana organistę, nasz zespół muzyczny i scholę – mówił na początku Eucharystii, proboszcz i opiekun chóru ks. Witold Pietsch.

Głogowski chór założono 27 lat temu. Obecnie należy do niego 35 osób. Chór uczestniczy w rozmaitych uroczystościach kościelnych i świeckich. Organizuje m.in. koncerty, oprawę artystyczną uroczystości patriotycznych i ślubów. Członkowie chóru o św. Cecylii pamiętają, nie tylko w jej patronalne święto, ale przez cały rok. – Każdą naszą próbę rozpoczynamy modlitwą do św. Cecylii. Ta patronka bardzo nam pomaga w naszych działaniach. Dzisiejsze święto przeżywam uroczyście i radośnie. Zawsze z tej okazji śpiewamy na Mszy św., dziękując naszej patronce za to, że możemy śpiewać na chwałę Pana – mówi dyrygent chóru Barbara Walendzik.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma