Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wspólna troska o powołania

Z okazji święta patronalnego seminarium w Paradyżu klerycy odwiedzili parafie w diecezji.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, klerycy, profesorowie oraz wychowawcy odwiedzali parafie diecezji. Podczas Mszy św. czytali list Episkopatu Polski napisany na tę okazję oraz dzielili się drogą swojego powołania i seminaryjnym życiem. Ofiary składane w kościołach tego dnia przeznaczone są na potrzeby funkcjonowania paradyskiego domu formacyjnego. W zielonogórskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny był Piotr Cupiał, alumn III roku pochodzący z Sulechowa. - Pewnego dnia odkryłem, że Pan Bóg obdarzył mnie wielką miłością i teraz pragnę na nią odpowiedzieć. Przyjechałem dziś dać świadectwo mojego życia w seminarium - zwierzył się kl. Piotr w rozmowie z GN.

Obecnie w paradyskiej uczelni na przyszłych księży kształci się 52 alumnów, w tym 4 diakonów oraz 10 studentów pierwszego roku. Osoby, które chciałyby wesprzeć działanie seminarium mogą złożyć ofiary na konto: BZ WBK 93 1090 1593 0000 0000 5901 5379.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma